Google Reklam Ajansı

Uygun Maliyet
Yüksek Getiri

Google reklam ajansı olarak arama ağı platformunda daha fazla potansiyel müşteri sağlamak ve satışlarınızı artırmak için çalışıyoruz. Siz hala diğer partnerlerimiz gibi uçuşa geçmediniz mi?

Pixiu Google Reklam Ajansı ile Potansiyel Müşterileri Hedefleyin

 

Rekabet Araştırması

İşletmenizi, sektörünüzü ve sektörünüzde farklı oyuncuların kimler olduğunu analiz etmek için zaman ayırıyoruz. Google reklam yönetiminizi en etkili şekilde yapabilmek için; rakip kampanyalarınızın dijital reklam ayak izini araştırıyoruz. Bunları araştırmak ve analiz etmek için de sektör lideri yazılımlar kullanıyoruz.

Kapsamlı Hesap Analizi

Geçmiş metrikler ve rekabet analizi olmadan, Google reklam yönetimi yapmak kesinlikle doğru ve işe yarar değildir. Google reklam ajansı olarak elimizdeki en önemli varlık, geçmiş hesap verilerinizdir. Şirketiniz ile ilgili doğru stratejiyi çizebilmek adına tüm eski verileri ayrıştıracağız.

Strateji ve Kampanya Oluşturun

Tüm araştırma ve analizlerimizi alıp etkili bir PPC (tıklama başına ödeme) stratejisine dönüştürüyoruz. Google reklam uzmanı arkadaşlarımız işletme hedeflerinize ulaşmak için en iyi sonuçları sağlayan eksiksiz bir PPC eylem planı ve stratejisi hazırlar.

Optimize Edin, Büyütün, Tekrarlayın

Hangi reklamların en yüksek tıklama ve dönüşüm oranlarına sahip olduğunu belirlemek için reklamlarınız A/B test yöntemleri kullanılarak test edilecektir. PPC kampanyalarınızın gereksinimlere göre uygun şekilde optimize edilmesini sağlıyoruz.

google reklam ajansı
google reklam ajansı

Müşteriler işletmenizle ilgili anahtar kelimeleri Google’da aradığı zaman tüm rakiplerinizin önüne geçin ve işinize uygun ilgili potansiyel müşterilere daha hızlı ulaşın.

Hızlı Sonuçları Gör

Google Reklamlar (Ads) ile ilgili her şeyi hızla ölçün!

Bu ölçüm; Google reklam maliyetlerinizi, kârlarınızı, reklam tıklamalarınızı, web sitesi görüntülemelerinizi ve açılış sayfası ziyaretlerinizi içerir.

Uygun Maliyet, Yüksek Getiri

Google reklamcılığı, diğer pazarlama türlerine kıyasla daha düşük maliyetlidir. Kuşkusuz, yüksek bir yatırım getirisi için en uygun maliyetli yollardan biridir.

Google Reklam Ajansı olarak Pazarlama Yönetimine Yaklaşımımız

Pixiu, harika bir Google reklam stratejisi geliştirmek için ne gerektiğini anlıyor. Sizin için en uygun maliyetli ve karlı kampanyalar oluşturuyor.

Araştırma ve Keşif

Başlangıçta, işletmenizin kar marjı, hedef kitleniz ve müşteri edinme maliyeti dahil olmak üzere işletmeniz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenip araştıracağız.

Google Reklam Hizmetleri Yelpazemiz

İşinizi büyütmek için en değerli pazarlama kanallarından birisi olan SEO, dünya ortalamasında %14 dönüşüm oranına sahiptir. Geleneksel metotlarla yapılan pazarlama kanallarında ise ortalama dönüşüm oranı sadece %2’dir.

Yukarıdaki istatistiklere bakıldığında SEO hizmeti yarıştığı geleneksel yöntemlere karşı dönüşüm oranlarında kendini ispat etmiş ve günden güne her işletme için daha da önemli hale gelmeye başlamıştır.

Arama Ağı Reklamcılığı

Arama ağı reklamcılığı

Arama reklamcılığı önemli bir Google reklamcılık stratejisidir ve maksimum fayda sağlamak için ücretli arama, SEM vb. gibi farklı terimlerin kullanımında uzmanlığa sahiptir. Her büyüklükteki işletme, arama reklamlarından yararlanabilir. Pixiu google reklam ajansı olarak arama reklamcılığına yaklaşımımız biraz farklı. Bu konuda veri odaklı, hassas ve yüzde 100 şeffafız. Kapsamlı anahtar kelime araştırması, rakip analizi, devam eden yönetim, test ve raporlama dahil olmak üzere tüm süreci sizin için yönetiyoruz.

Görüntülü Reklamcılık

Görüntülü reklamcılık programı dahilinde, reklamlarınızı farklı web sitelerine ve bloglara sunabilirsiniz. Bu sağladığınız hizmetler ilgili kişilere ulaşmak için harika bir yöntemdir.

Görüntülü reklamcılık ile daha fazla etkileşim, marka değeri, tanınırlık ve büyüme sağlıyoruz. Mükemmel bir şekilde görüntülü reklamcılık yapmak için en son teknikleri, yeniden pazarlama araçlarını ve Google analizlerini kullanıyoruz.

Video Reklamlar

Video reklamlar, en çekici reklam türüdür. Potansiyel müşterilerle gerçek bir bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Video reklamların çok derin bir marka bilinci oluşturma etkisi vardır. Video reklamınız uygun YouTube videolarından önce oynatılacak ve ayrıca web sitesinin arama ve izleme sayfalarının kenar çubuğunda gösterilecektir.

Google Alışveriş Reklamları

google alışveriş reklamları

Google alışveriş reklamları, çevrimiçi perakende pazarlama işi için zorunludur. Bir e-ticaret satıcısıysanız, ürünlerinizin resimlerini Google Alışveriş’i kullanarak, Google sonuçlarının en üstünde görüntüleyebilirsiniz.

Envanterinizi tanıtmak için alışveriş kampanyalarınızı ve ürün listeleme reklamlarınızı oluşturmanıza, yönetmenize ve optimize etmenize yardımcı olacağız. Ürün stok listenizi ve alışveriş kampanyalarınızı doğru anahtar kelimeleri hedefleyerek optimize ederek ve düzenleyerek ürünlerinizi tanıtıyoruz.

!!! Son dönem rekabet yasası kapsamında Google Alış-Veriş ağı reklamları 10 Ağustos itibarı ile durdurulmuştur.

Yeniden Pazarlama

yeniden pazarlama

Yeniden pazarlama, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılara, yeniden reklam göstermenize olanak tanıyan akıllı bir reklam tekniğidir. Pixiu Google reklam ajansı, kullanıcıları nazikçe yönlendirerek ve alakalı reklamlarla hatırlatarak web sitesine geri dönmeye teşvik eder.

“Hatırlatıcı” reklamlar, kullanıcıların arama modellerine ve web sitenizle önceki etkileşimlerine göre gösterilecektir. Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere pazarlama yaparak yatırım getirisini artırmanıza ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olacağız.

Anahtar Kelime Yönetimi

Ayrıntılı anahtar kelime araştırması, tam olarak sunduğunuz, satışını yaptığınız şeyi arayan müşterileri sitenize çekmek için en uygun maliyetli yaklaşımı keşfedecektir.

Pixiu google reklam ajansı olarak, sitenize alıcı çekecek anahtar kelimeleri hedefleyen Google Ads hesabınızı yönetiyoruz. Kullandığımız farklı araştırma araçları aracılığıyla, satış başına maliyetinizi veya hedef potansiyelinizi karşılamaya odaklanan etkili, ücretli Google reklam ajansı arama kampanyaları oluşturacağız.

Hangi anahtar kelimelerin en iyi yatırım getirisini sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirlemek için anahtar kelimeleri ve maliyetleri araştıracağız.

Kampanya Oluşturma

kampanya oluşturma

Etkili Google Ads, etkili reklam oluşturma gerektirir. Markanıza uygun reklamlar hazırlamak, önemli mesajları iletmek ve sonuçları yönlendirmek için kaliteli metin yazarlığı ve tasarım hizmetleri sunuyoruz. Tüm kampanyalar, tıklama oranlarını (TO) artırmak ve satış dönüşümünü artırmak için A / B testini kullanıyoruz.

Google Ads kampanyanızı oluşturacağız. Ayrıca tüm ayarları yapılandıracağız. Mümkün olan en yüksek dönüşüm oranlarını elde etmek için birçok reklam varyasyonu oluşturulacak ve değiştirilecektir.

Pixiu google reklam ajansı, anahtar kelime hedeflemesini doğru yaş gruplarına bölerek sitenize dönüşümü daha yüksek bir trafik getirmeyi hedefler.

Takip

Verilerinizi analiz etmeden, web siteniz için doğru trafiği alamayabilirsiniz. Ekibimiz, ileride hesabı yeniden optimize etmek için tüm verilerin ölçülmesini ve izlenmesini sağlar. Doğru veriler olmadan, bir PPC kampanyasını optimize etmek karanlıkta fotoğraf çekmek kadar boş bir çaba olacaktır.

Bu nedenle ilk yaptığımız şeylerden biri, takibi doğru bir şekilde ayarladığımızdan emin olmak ve bize hesaplarımızı optimize etmek için ihtiyaç duyduğumuz tüm verileri sağlamaktır.

Raporlama ve Analiz

raporlama ve analiz

PPC kampanyanızda neler olduğuna dair anlamlı bilgiler sağlayan raporlar hazırlıyoruz. Raporlarımız, PPC kampanyanız hakkında bilgi sunmak için detaylı bir analiz ve inceleme sonucu oluşturuluyor. Raporlarımız, kampanyalarınızdaki iyileştirmeleri ve başarınızı garantilemeye yardımcı olmak için neler yaptığımızı ortaya koymaktadır. Her ay neler yapıldığına ve gelecek ay için planın ne olduğuna dair bir rapor sunacağız. Ayrıca ekibimizle ve sizin ekibinizle ayrı ayrı olarak her ay inceleme görüşmesi yapacak ve Google reklam ajansı yönetim planlamamızı yapacağız.

Google Reklam Yönetiminiz İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Tanınmış bir Google Ads servis sağlayıcısı olarak, nerede olurlarsa olsunlar müşterilerinizle bağlantıda olmanızı sağlıyoruz.

Uzmanlık

Bir Google reklam ajansı olarak, daha iyi sonuçlar elde etme konusunda yıllarca uygulamalı deneyime sahip, son derece yetenekli ve deneyimli Google reklam danışmanlığı ekibimiz var. Ek olarak, yüksek etkili reklamlar ve dinamik PPC açılış sayfaları üretmek için tasarım ve metin yazarlığı uzmanlarımız var.

Rekabette Bir Adım Önde Olun

Ekibimiz sürekli olarak dönüşüm oranlarını analiz eder ve daha yüksek bir yatırım getirisi gösteren anahtar kelimeleri belirleyerek, reklam harcamasının bu yönde yapılmasını sağlar. Bu, reklam kampanyanızı rekabette bir adım önde, yenilikçi tutmamızı sağlar.

İstikrar

Kapsamlı, tam zamanlı kadromuz ve farklı internet pazarlama disiplinlerindeki güçlü geçmişimizle, tıklama başına ödeme kampanyanızın verimli bir şekilde yürümesi için güvenebileceğiniz Google reklam ajansıyız.

Sık Sorulan Sorular

Google Ads ile ilgili bir sorunuz mu var? Sizin için en çok sorulan soruları bir araya getirdik ve cevapladık.

Google Ads (önceki adları Google AdWords ve Google AdWords Express) işletmelerin Google Arama, YouTube ve diğer web sitelerinde ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullandıkları dijital reklamcılık çözümüdür.

Google Ads, reklam verenlerin reklamları için telefon aramalarını veya web sitesi ziyaretlerini artırmak gibi belirli hedefler seçmesine imkan sağlar. Google Ads hesabıyla reklam verenler bütçelerini ve hedeflemelerini özelleştirebilir, reklamlarını istedikleri zaman başlatabilir veya durdurabilir.

Google AdWords ve Google AdWords Express daha yeni ve daha gelişmiş Google Ads adını aldı.

Google Ads, kullanıcılar internette sizin sunduğunuz ürün veya hizmetleri aradığında reklamınızı gösterir. Akıllı teknolojiden faydalanarak oluşturulan reklam algoritması Google Ads reklamlarınızın potansiyel müşterilerin karşısına doğru zamanda, tam da o hizmeti aradıkları anda çıkarılmasına yardımcı olur.

Hedefinizi belirleyerek Google reklam ajansı ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, web sitenize daha çok ziyaretçi çekmek veya işletmenizin daha çok aranmasını sağlamak gibi.

Ardından reklamınızın gösterilmesini istediğiniz coğrafi alanı seçebilirsiniz. İşletmenizin çevresinde küçük bir alan veya şehirler, bölgeler ya da ülkeler gibi daha geniş bir alan olabilir (Reklamınızın gösterilmesi için Taksim, Edirne, Trakya, Almanya gibi çeşitli bölgesel seçimler yapabilirsiniz).

Son olarak reklamınızı oluşturup aylık bütçe sınırınızı belirlersiniz.

Reklamınız onaylandıktan sonra hedeflediğiniz alandaki kullanıcılar sizinkine benzer bir ürün veya hizmet aradığında reklam görüntülenir. Yalnızca kullanıcı reklamınızla etkileşim kurduğunda ödeme yaparsınız. Örneğin reklamınızı tıkladığında veya işletmenizi aradığında.

Google reklam paketleri hakkında da bilgi vermek gerekiyor. Google Ads’de üç temel reklam türü vardır:

Arama Ağı Kampanyaları

Genelde metin biçiminde olan bu reklamlar kullanıcılar sizinkine benzer bir ürün veya hizmet aradığında Google arama sonuçları sayfasında gösterilir.

Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları

Genelde görsel biçiminde olan bu reklamlar müşterilerinizin ziyaret ettiği web sitelerinde veya uygulamalarda gösterilir. Google resimli reklam verme olarak da bilinir.

Video Kampanyaları

Google reklam kampanya videoları genelde 6 veya 15 saniyelik videolardır. Bu reklamlar YouTube içeriği oynatılmadan önce veya oynatılırken gösterilir.

Alışveriş kampanyaları, Uygulama kampanyası ve daha fazla gelişmiş kampanya türleriyle ilgili buradan bilgi edinebilirsiniz.

Tıklanma google reklam fiyatları için önemli bir belirleyicidir. TBM (Tıklama Başına Maliyet) veya TBÖ (Tıklama Başına Ödeme) bir reklam için yalnızca reklama tıklandığında ödeme yaptığınız modeldir.

Diğer reklamcılık modellerinin arasında şunlar bulunur:

Gösterim Başına Maliyet: Bu modelde reklamınızın gösterim sayısına (tıklanma sayısı değil) göre ödeme yaparsınız.

Etkileşim Başına Maliyet: Bu modelde kullanıcı önceden tanımlanmış bir etkileşimi (video reklamınızı izlemek gibi) gerçekleştirdiğinde ödeme yaparsınız.

Google reklam ücretleri neye göre belirlenir? Google Ads maliyetinizi bütçe ayarlarınız belirler. Google Ads hemen hemen her bütçeyle çalışabilir. Yalnızca kullanıcılar reklamınızla etkileşim kurduğunda ücretlendirilirsiniz. Örneğin web sitenizi ziyaret etmek veya işletmenizi aramak için reklamınızı tıkladığında.

Google reklamcılığı içerisinde minimum harcama koşulu yoktur. Sözleşme süresi koşulu da yoktur, reklamlarınızı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Google reklam verme fiyatları belirlenirken, tıklama veya aramanın maliyeti birkaç faktöre göre değişebilir. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Google Ads’e başlamak için burayı tıklayarak kaydolun. Rehberli kurulum ilk reklamınızı sadece birkaç adımda oluşturmanız için size yol gösterecektir. Kaydolurken yardıma ihtiyaç duyarsanız Google Ads uzmanlarımız ücretsiz olarak yeni hesabınızın kurulumunu yapabilir ve hatta ilk kampanyanızı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Google reklamcılığı için ister Pixiu ile çalışın istersenizde buradaki linkten Google Ads platformuna reklam verin.

Google telefon reklamları, reklam ayarlamalarınızı yaptığınızda sitenize trafik çekmek yerine size gelen telefon sayılarını artırmak adına hedeflettiğiniz bir tanıtım tarzıdır.

Google’a reklam veren firmalar, ya aylık komisyon bazında (ortalama %10) ya da tek seferlik kurulum ücreti alarak hizmet verirler.

Google Reklam bütçesi tamamen size bağlıdır. Günlük minimum ve maximum gibi bir sınırlama yoktur. Fakat, 5-10 TL gibi günlük bütçelerle dönüşüm yakalamak neredeyse imkansızdır.

Kampanyanızın büyüklüğüne göre reklam paket fiyatları değişmektedir. Detaylar için Pixiu’dan teklif alabilirsiniz.

Top of page bid yani sayfanın en tepesinde çıkmak için kelimenin Max. Ücretini ödemeniz gerekmektedir. Örn: “ayakkabı fiyatları” kelimesi (0.25₺ – 9.80₺) yani 9.80 Türk lirasını hep ödemeyi kabullendiğiniz takdirde sizin reklamlarınız hep en tepede çıkacaktır.

Sektöre göre çok değişen bir sorudur bu. Kimi sektör %15 gibi yüksek dönüşüm oranına sahipken. Bazı sektörlerde bu oran %0.50’nin altına kadar düşmektedir. Burada tüm hesaplama CPA (Edinme Başı Maliyet) rakamlarına göre değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak, satışını yaptığınız ayakkabıların size olan maliyeti 100 TL, websitenizdeki satış rakamınız ise 180 TL ise eğer Google reklamlar aracılığı ile harcanan her 50 TL’ye bir müşteri edinebilirseniz 30 TL’lik bir kâr ile kazanan hep siz olursunuz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
formu doldurun
size ulaşalım
Merhaba!

Bilgilerinizi Girin