Web Sitesi Kurma Rehberi

Web Sitesi Kurma Rehberi

web sitesi kurma rehberi

En İyi WEB SİTESİ KURMA PROGRAMI

Yeni Başlayanlar için Adım Adım Anlatımlı Rehber 

İnternet Sitesi Kurma Rehberi 2021

Hazır web sitesi kurma, bireylerin ve küçük işletmelerin web sitesi geliştirici bir uzmana gerek duymadan kendi web sitelerini oluşturması için geliştirilen mükemmel bir çözümdür. Web sitesi kurma programlarının sayısı günden güne artmaktadır. Dolayısıyla en iyi web sitesi oluşturucu programı bulmak, yeni başlayanlar için zor olabilir.

Piyasada çok sayıda web sitesi kurucusu var, hangisinin sizin için doğru çözüm olduğunu nasıl anlarsınız?

Bu yazımızda, en popüler seçeneklerin ne olduğunu, bu seçeneklerin her birinin artılarını ve eksilerini gözden geçirerek en iyi web sitesi kurma programını seçmenize yardımcı olacağız.

Bu makalede aşağıdaki web sitesilerini karşılaştıracağız. Belirli bir web sitesi kurma aracı ile ilgileniyorsanız, hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

 • WordPress.org
 • Constant Contact Website Builder
 • Gator by HostGator
 • Domain.com
 • BigCommerce
 • Shopify
 • WordPress.com
 • Weebly
 • Squarespace
 • Wix
 • Dreamhost Website Builder
 • GoDaddy Website Builder

 

En İyi Web Sitesi Kurma Programı Nasıl Seçilir?

En iyi web sitesi kurma programlarını karşılaştırmaya geçmeden önce bilmeniz gereken önemli hususlar var. Bunlardan ilki oluşturacağınız web sitesinin amacı:

 • Kuracağınız web sitesi ile ne yapacaksınız?
 • Hedefleriniz neler?
 • Web sitenizde hangi özellikleri görmek istersiniz?

Örneğin, web sitesi kurma amacı listenizde; blog bölümü, fotoğraf galerisi, online mağaza (e-ticaret), rezervasyon sistemi, iletişim formu, SEO özellikleri, sosyal medya özellikleri vb. gibi maddeler yazabilirsiniz.

Ne istediğinizden emin değilseniz, ilham almak için rakiplerinize veya diğer web sitelerine bakmanız yardımcı olabilir.

Çoğu websitesi kurma programında Sürükle ve Bırak (Drag&Drop) özelliği bulunmaktadır.

Bu nedenle tasarlanan site hakkında son kararınızı vermeden önce, deneme hesaplarından (ücretsiz planlar) yararlanabilir veya para iade garantisi olan web sitesi kurma araçlarıyla çalışabilirsiniz.

Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer ayrıntı da siteyi ne sıklıkta ve ne amaçla kullanacağınız ve gelecek planlarınız.

 • Web sitenize düzenli güncellemeler ekleyecek misiniz?
 • Bir blog bölümüne ihtiyacınız var mı?
 • Gelecekte web sitenizde daha fazla ürün satacak mısınız?

Seçtiğiniz hazır web sitesi kurma aracının işletmeniz büyüdükçe ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğinden emin olmanız gerekir.

En İyi Hazır Web Sitesi Kurma Programlarını İncelemeniz için Kriterler

Pixiu olarak onlarca işletmenin bir web sitesi kurmasına yardımcı olduk ve piyasadaki hemen hemen her web sitesi kurucusunu test ettik.

Her hazır web sitesi oluşturucu seçeneklerini değerlendirirken, göz önünde bulundurduğumuz kriterler şunlar:

 • Kullanım Kolaylığı: Web sitesi kurma programının yeni başlayanlar (teknik bilgisi olmayan kullanıcılar) için kullanımının kolay olması gerekir. Sürekle ve Bırak altyapılı araçlar, güçlü düzenleme araçları ve özelleştirme seçenekleriyle birlikte sunulmalıdır.
 
 • Fiyatlandırma: Rekabetçi bir alan olduğu için, hangi web sitesi oluşturucunun fiyat-performans açısından en yüksek değeri sunması önemlidir. Ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL, ücretsiz iş e-postası, ücretsiz e-ticaret özellikleri vb. sunuyor mu gibi sorular soruyoruz. Değilse, küçük işletme sahibinin ekstralar (gizli maliyetler) için ne kadar harcaması gerektiğini hesaplıyoruz.
 
 • Tasarım ve Özellikler: Web sitesi oluşturucunun, profesyonel web sitesi şablonu seçenekleri sunması önemlidir. Ayrıca Google Analytics, üçüncü taraf pazarlama araçları gibi diğer özellikleri eklemek için de esneklik sunması gerekiyor.
 
 • Müşteri Desteği: Web sitesi kurma araçlarının sezgisel, kullanımı kolay bir arayüz sunmasının yanı sıra, ihtiyaç duyulduğunda 7/24 müşteri desteğini sunması da önemlidir.
 
 • Veri Depolama Ve Taşınabilirlik: Genellikle yeni başlayanlar verileri korumak gerektiğini göz önünde bulundurmazlar. Ancak verilerinizin size ait olmasını sağlamak için hizmet şartlarına ekstra önem vermek gerekir. Aynı şekilde başka bir web sitesine geçiş yapmanız gerektiğinde verilerinizi taşıyabilmeniz önemlidir.
 

Web sitenizi, site geliştirici bir uzman tutmadan yapmak için en iyi hazır web sitesi kurma platformlarına bir göz atalım.

WordPress.org

WordPress.org dünyanın en popüler internet sitesi kurma platformudur. İnternetteki tüm web sitelerinin %38’inden fazlası WordPress tarafından desteklenmektedir.

WordPress’in iki sürümü vardır. WordPress.org ve WordPress.com. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde WordPress.com’u da detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Kendine ait Hosting’i bulunan WordPress, popülerliği, güçlü özellikleri, ölçeklenebilirliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle en iyi web sitesi kurma uygulamaları listemizin başında geliyor.

WordPress, ücretsiz ve açık kaynaklı bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, bu listedeki diğer online web sitesi kurucularına kıyasla web siteniz üzerinde maksimum kontrole sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Diğer web sitesi kurma programlarının aksine, bir WordPress hesabına ihtiyacınız olacak ve kendi web sitenizi göründüğün kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

+ Artıları 

 • WordPress, web sitenizin ve online varlığınızın her yönü üzerinde size tam kontrol sağlar. Her türlü web sitesi oluşturmak için kullanılabilir. Örneğin, bir e-ticaret mağazası, topluluk forumları, sosyal ağ, üyelik web sitesi, kişisel web sitesi ve daha fazlası.
 
 • Web sitenizin tasarımı için kullanabileceğiniz, binlerce yüksek kaliteli önceden hazırlanmış WordPress teması da bulunuyor.  Ayrıca, sürükle ve bırak düzenleyici kullanarak kendi sayfa düzenlerinizi kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan Avada, Beaver Builder ve Divi gibi harika sürükle ve bırak sayfa oluşturuculara sahiptir.
 
 • Ayrıca 57 binden fazla ücretsiz WordPress eklentisine erişebileceksiniz. Bunlar, web sitenize alışveriş sepeti, iletişim formları, google analitiği, fotoğraf galerisi, sosyal medya araçları, canlı sohbet, CSS özelleştirme vb. Gibi ek özellikler ve işlevler ekleyen WordPress uygulamaları gibidir.
 
 • WordPress’in dil seçeneği de bir hayli çeşitlidir. Dolayısıyla çok dilli internet sitesi kurmak için kolayca kullanılabilir.
 

Yukarıdaki tüm avantajları göz önünde bulundurduğunuzda, WordPress, piyasadaki en ucuz web sitesi kurma aracıdır.

Ayrıca, arama motorlarının sevdiği güçlü SEO araçlarıyla birlikte gelir ve bu, web sitenizin arama motorlarında her zaman üst sıralarda yer almasını kolaylaştırır.

Yukarıdaki tüm nedenlerden dolayı WordPress, işletme sahipleri, blog yazarları, web geliştiricileri ve web tasarımcıları için 1 numaralı web sitesi oluşturucu ve içerik yönetim sistemidir.

Eksileri

 • Kendi web sitenizi yönetmeniz gerekecek, bu da kendinizi yeni bir sisteme alıştırmanız gerektiği anlamına gelir. Çoğu kullanıcı sistemi kolayca öğrenebilir. Yalnızca başlangıçta biraz zorlanabilirsiniz.
 
 • Ayrıca WordPress güncellemelerine, eklenti güncellemelerine ayak uydurmanız ve yedeklemeler oluşturmanız da gerekecektir.
 

Fiyatlandırma

WordPress ücretsiz bir web sitesi kurma aracı olsa da web sitenizi canlı hale getirmek için bir alan adına ve web hosting hizmetine ihtiyacınız olacak. Bu da genellikle 7.99-14.99 $ arasındadır.

Pixiu’nun Önerisi: Siteground Hosting

Siteground web hosting seçenekleri içerisinden WordPress Hosting Paketi veya siteniz e-ticaret olacak ise Woocommerce Hosting Paketi almanızı tavsiye ederiz.

Siteground sunucuları yurtdışında bulunmaktadır. Sitenizin hızını mümkün olan en çok şekilde optimize eder.

Canlı Destek Hattı: 7/24 çalışmaktadır.

Pixiu ile bir WordPress Web Tasarım çalışması yapacaksanız. Tüm görüşmeleriniz ve kurulum çalışmaları bizim tarafımızdan takip edilmektedir.

NOT: WordPress, tüm popüler hosting sağlayıcı servislerle çalışır ve aslında GoDaddy, SiteGround , Dreamhost gibi diğer birçok şirket tarafından önerilir.

Constant Contact Website Builder

Constant Contact, dakikalar içinde özel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan akıllı bir web sitesi oluşturucusudur. Bu özellikle teknik bilgisi olmayan küçük işletme sahipleri için gerçekleşen bir hayal niteliğindedir.

+ Artıları

 • Constant Contact, dünyanın önde gelen e-posta pazarlama hizmeti olarak bilinir. Küçük işletmelerin endişelerini dinledikten sonra, dakikalar içinde (herhangi bir HTML kodu yazmadan) bir web sitesi kurmanıza yardımcı olan birinci sınıf yapay zeka destekli web sitesi kurucusudur.
 
 • Kişiselleştirilmiş görüntü ve içerik önerileriyle tamamen özel bir web tasarımı oluşturmak için kılavuzlu ADI (yapay tasarım zekası) sihirbazını kullanabilirsiniz.
 
 • Sürükle ve Bırak web sitesi oluşturucuları, web sitenizin düzenini özelleştirmeyi kolaylaştırır. Web sitenizin görsel olarak çarpıcı görünmesini sağlamak için 550 binden fazla ücretsiz profesyonel kalitede resim içeren kitaplıklarından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.
 
 • Tüm şablon düzenleri mobil uyumludur, dolayısıyla web siteniz hem masaüstü hem de mobil cihazlarda harika görünecektir.
 
 • Tamamen sorunsuz bir web sitesi oluşturucusudur. Ayrıca küçük işletmeler için harika olan 7/24 canlı telefon desteği ve sohbet desteği sunarlar.
 
 • Platformdaki diğer özellikler arasında logo oluşturucu, potansiyel müşteri yakalama formları, web sitesi analizi, e-ticaret ve daha fazlası da bulunur.
 
 • Constant Contact’ın en iyi yanı, ücretsiz bir web sitesi kurucusu olmasıdır. Bu, ücretsiz planı kullanarak bir web sitesi, blog, logo ve hatta bir online mağaza oluşturabileceğiniz anlamına gelir.
 

Ancak web sitenizi yayınlamaya veya satış yapmaya hazır olduğunuzda, ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

Özellikleri göz önüne alındığında, Constant Contact kesinlikle bu listedeki en iyi profesyonel web sitesi kurucularından biridir ve kullanıcı dostu, kolay düzenleme araçları ve harika bir fiyata SEO özellikleri sunar.

– Eksileri

 • Eklenti araçlar ve geliştirici ekosistemi şu anda küçüktür, bu nedenle Constant Contact tarafından sunulmayan yeni özellikler eklemek için web sitenize yükleyebileceğiniz üçüncü taraf eklentileri yoktur.
 

Diğer tüm web sitesi kurucuları gibi, özel bir alan adı almak istiyorsanız, ücretli plana yükseltmeniz gerekecektir. İşin iyi yanı, yeni ve mevcut müşterilere, başarılı bir pazarlama için, doğrudan platform içinde birçok araç ve üçüncü taraf entegrasyonu harika bir fiyata sunmalarıdır.

Fiyatlandırma

Constant Contact, bir web sitesi, blog ve hatta bir online mağaza oluşturmanıza izin veren güçlü bir ücretsiz web sitesi oluşturucu sunar. Hiçbir ek ücret ödemeden sınırsız web sayfası ekleyebilirsiniz.

Bir alan adı almak, web sitenizi yayına almak ve satışa başlamak için, aylık 10$ (USD) ödemeniz gerekir. Ancak yıllık ödemelerde bu rakam 8,50 Dolara düşer.

Tüm planlar 7/24 canlı sohbet ve telefon desteğiyle gelir.

E-posta pazarlamasını dahil etmeyi planlıyorsanız, tüm web sitesi oluşturucu özellikleriyle gelen E-posta Pazarlama veya E-posta Pazarlama Plus planlarını düşünebilirsiniz.

Constant Contact, WordPress kullanmak istemeyen küçük işletmeler için harika bir seçimdir.

Gator By HostGator

Gator, dünyanın en büyük web hosting sağlayıcılarından biri olan HostGator tarafından oluşturulan popüler bir online web sitesi kurma programıdır. Gator hazır web sitesi oluşturmak isteyen küçük işletmeler için mükemmel bir çözümdür.

+ Artıları

 • Gator, tamamen kendi içinde host edilen bir platformdur, bu nedenle yazılım, güncellemeler veya yedeklemeler konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
 • 200’den fazla profesyonel web sitesi tasarım şablonu arasından seçim yapmanızı sağlar. Böylece kolay bir hazır web sitesi oluşturucuya sahip olursunuz. Her tasarım, sistemde yapılandırabileceğiniz basit özelleştirme seçenekleriyle sunulur.
 • Basit ara yüzü ile bir sayfadaki herhangi bir öğeyi kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca resimler, videolar, fotoğraf galerisi, metin, sütunlar, haritalar ve iletişim formları gibi yaygın olarak kullanılan öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.
 • Gator ayrıca bir fotoğraf kitaplığına erişmenizi de sağlar, böylece web sitenizde güzel fotoğraflar bulabilir ve ekleyebilirsiniz.
 • Tüm ücretli planlar, web siteniz için ücretsiz bir özel alan adı içerir. E-ticaret planı ayrıca bir online mağaza kurma ve ürünlerinizi online satma kolaylığıyla birlikte gelir.
 • Gator ücretli bir ürün olduğu için verilerinizi satmaz veya web sitenizde herhangi bir reklam göstermez.

Eksileri

 • Listedeki bazı seçeneklerin aksine, Gator’un ücretsiz bir planı yoktur. Ayrıca ücretsiz bir deneme de sunmuyorlar.
 • Listedeki diğer tescilli web sitesi oluşturucular gibi, web sitesi tasarımınızı önemli ölçüde değiştirmenize veya web sitenize yeni özellikler eklemenize yardımcı olması için bir geliştirici kiralayamazsınız.
 

Fiyatlandırma

Gator aylık ücretleri:

 • Başlangıç Paketi: 3.84$/ay
 • Premium Paket: 5.99$/ay
 • E-ticaret Paketi: 9.22$/ay
 

Kesinlikle listedeki en ucuz web sitesi kurucularından biridir.

Gator, küçük bir işletme web sitesi, sınırlı öğeler içeren bir mağaza veya bir fotoğraf galerisi oluşturmak için kullanılabilir. Ancak, en popüler web sitesi kurucusu olan WordPress’in gücüyle elbette ki eşleşmiyor. 

domain.com Web Sitesi Kurma Programı

Domanin.com, sadece birkaç tıklama ile küçük bir işletme web sitesi, blog ve hatta bir e-ticaret internet sitesi kurmanıza olanak tanıyan kolay web sitesi oluşturucusudur.

+ Artıları

 • Domain.com, web sitenizi oluşturmak için kolay bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sunar. Profesyonelce tasarlanmış, onlarca şablondan biriyle işe başlayabilirsiniz. Basit sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak markanıza uygun şekilde özelleştirme yapabilirsiniz.
 
 • Tüm Domain.com web sitesi kurucu şablonları mobil, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu, web sitenizin tüm cihazlarda harika görüneceği anlamına gelir.
 
 • Web sitesi analizi, e-ticaret işlevi, herhangi bir web sitesine blog ekleme yeteneği ve tüm planları içeren ücretsiz bir SSL sertifikası dahil olmak üzere tanınmış bir web sitesi oluşturucusundan beklediğiniz tüm güçlü özelliklerle birlikte sunuluyor.
 
 • Sunulan e-ticaret planlarıyla, envanter yönetimi, vergi yönetimi, kuponlar ve indirim ve diğer birçok güçlü özellik de elde edersiniz.
 
 • Ayrıca, başlamanızı kolaylaştıracak; teknik yardım için canlı sohbet ve telefonla müşteri desteği de sunuyorlar.

Eksileri

 • Diğer popüler web sitesi kurucularından farklı olarak, Domain.com web sitesi kurucusunun ücretsiz bir seçeneği yok. Ancak üründen memnun kalmamanız durumunda para iade garantisi sunuyorlar.
 
 • Açık kaynak olmadığı için WordPress gibi gelişmiş özellikler oluşturmak için bir geliştirici tutamazsınız.
 
 • Sitenizi burada kurduktan sonra başka bir platforma taşımak biraz zor olacaktır.
 

Son olarak, Bu site oluşturucu başlangıç planında sizi yalnızca 6 sayfalık bir web sitesi ile sınırlar. Sınırsız sayfa için, onların iş planına ihtiyacınız var.

Fiyatlandırma

Domain.com web sitesi oluşturucu planları

 • Başlangıç Paketi: 1,99$ (USD)
 • Business Paketi:  6,99$ (USD)
 • E-Ticaret Paketi: 12,99$ (USD)
 

Tüm planlar ücretsiz bir SSL sertifikası, sınırsız depolama alanı, blog özellikleri ve telefon desteği ile sunulur.

Profesyonel bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Domain.com web sitesi oluşturucu mükemmel bir seçenektir. Bununla birlikte, gelişmiş özellikler ve içeriğiniz üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, hiçbir seçenek listemizin 1 numarası WordPress‘i yenemez.

BigCommerce

BigCommerce, piyasadaki en iyi e-ticaret web sitesi oluşturucularından biridir. Ölçeklenebilen bir internet sitesi kurmak istiyorsanız, BigCommerce sizin için uygun bir platformdur. Tüm temel özelliklerle sunulan BigCommerce, genel giderlerinizi düşük ve marjlarınızı yüksek tutabilmenizi sağlar.

+ Artıları

 • BigCommerce, kendine ait sunucuları olan bir e-ticaret çözümüdür, bu nedenle web sitesi hızı, güvenliği veya güncellemeler konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sunucu teknik tarafını sizin için hallederler, böylece siz de işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.
 
 • Diğer e-ticaret çözümlerine göre, WordPress ile uyumluluğu konusunda esneklik sağlayan BigCommerce, kendi gücünü e-ticaret tarafında üzerine eklemektedir. Kısaca, websiteniz ne kadar trafik gelirse gelsin hızlı ve güvenli olacaktır.
 
 • BigCommerce, Stripe (kredi kartları ve ACH), PayPal, Apple Pay, Square, Amazon Pay, Visa Checkout, Chase Pay, Ayden gibi tüm popüler ödeme sistemleri ile entegredir. Shopify’ın aksine BigCommerce, bu ödeme sistemlerini kullanmanız için sizden işlem ücreti almaz.
 
 • Çok sayıda hazır web sitesi şablonundan biriyle işe başlayabilir ve kolay sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusunu kullanarak ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde sitenizi özelleştirebilirsiniz.
 
 • BigCommerce, alışveriş sepetinden vazgeçme, geliştirilmiş ürün arama, ürün incelemeleri, kuponlar gibi dönüşüm oranı artıracak birçok özellikle birlikte gelir. Ek özellikler için, üçüncü taraf uygulamalara kendi uygulama mağazalarından bağlanabilirsiniz.
 
 • En iyi bölüm, işinizi güvenle büyütmenize yardımcı olacak ölçümleri görmenizi sağlayan veri tablolarıdır.
 

Eksileri

 
 • Yeni başlıyorsanız, BigCommerce’ın fiyatlarını listemizdeki diğer hazır web sitesi kurucularından biraz daha yüksek bulacaksınız.
 
 • Tescilli bir platform olduğu için BigCommerce’den taşınmak zor olacaktır.
 

Fiyatlandırma

BigCommerce, tüm planlar için 15 günlük ücretsiz deneme imkanı veriyor. İhtiyaç duyacağınız tüm temel özellikleri sunan ;

 • Temel paket aylık: 29,95$ (USD).
 • Ek optimizasyon özellikleri aylık: 79,95$ (USD).
 • Profesyonel plan aylık: 249,95$ (USD).
 

Shopify ve diğer üçüncü taraf e-ticaret platformlarıyla karşılaştırıldığında BigCommerce ile ilgili en iyi bölüm, WordPress ile sorunsuz bir entegrasyona sahip olmasıdır. Bu, WordPress’in esnekliğini BigCommerce’in gücüyle birleştirmek için büyük bir artı olabilir.

BigCommerce’in en iyi web sitesi oluşturucu listemizde üst sıralarda yer almasının nedenlerinden biri de budur.

Shopify

Shopify, e-ticaret web siteleri için tasarlanmış bir başka popüler e-ticaret web sitesi oluşturucusudur. 1 milyon aktif kullanıcıyla yarım milyondan fazla işletmeye güç sağlar. Shopify’ın platformundan 40 Milyar Doların üzerinde ürün satıldığı belirtiliyor.

+ Artıları

 • Shopify, ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunar. Yani, yazılımı yönetmek, güncellemeleri yüklemek veya yedekleri saklamak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Shopify tüm bunları sizin için yapar.
 
 • Shopify Payments adlı entegre ödeme çözümü sunar ve kredi kartı ile ödeme alabilmenizi sağlar. Dilerseniz ödemeler için üçüncü taraf ödeme seçenekleri ile de değiştirebilirsiniz.
 
 • Bir e-ticaret web sitesi kurucusu olarak Shopify, tam envanter yönetimi, sınırsız ürünler, güçlü istatistikler, kolay pazarlama çözümleri ile sunulur.
 
 • Sezgisel sürükle ve bırak arayüzüyle Shopify, tam teşekküllü bir e-ticaret mağazası oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca, tüm kredi kartları ile ödeme alabilirsiniz. Shopify’ın envanter, nakliye, pazarlama ve istatistik yönetim araçlarından yararlanarak bulunduğunuz yerde ürün satmanıza olanak tanıyan mağaza içi POS sunar.
 
 • Hatta Shopify’ı WordPress’e entegre ederek her iki harika çözümü aynı anda kullanabilirsiniz.

– Eksileri

 • Yeni başlıyorsanız, Shopify’ın fiyatlandırmasını bu listedeki diğer web sitesi kurucularından biraz daha yüksek bulabilirsiniz.
 • Web sitenizi Shopify’dan uzaklaştırmak isterseniz, bunu yapmak oldukça zor olacaktır.

Fiyatlandırma

Shopify’ın aylık ücretleri:

 • Temel Paket: 29$ (USD)
 • Shopify Paket: 79$ (USD)
 • İleri Düzey Paketi: 299$ (USD)
 

karşılığında edinebileceğiniz farklı planlarda bulunuyor.

Shopify ayrıca, temelde herhangi bir web sitesine bir satın alma düğmesi eklemenize olanak tanıyan aylık 9 dolar tutarında Shopify Lite planı da sunuyor.

Sorunsuz bir e-ticaret web sitesi oluşturucu istiyorsanız, Shopify’i mutlaka değerlendirmelisiniz.

WordPress.com

WordPress.com, Automattic tarafından yürütülen bir blog ve web sitesi hosting hizmetidir. Matt Mullenweg tarafından kurulmuştur ve adı da wordpress.com‘dur.

+ Artıları

 • WordPress.com, aynı WordPress yazılımının üzerine inşa edilmiş, ancak tamamen özel bir kullanıcı deneyimine sahip hazır web sitesi hizmetidir. WordPress.com alt yapısında olduğu için yazılım ve yedeklemeler konusunda endişelenmenize gerek yok.
 
 • Ücretsiz ve ücretli planlar farklı özelliklere sahip. Tüm planlar, kullanıcıların yüzlerce ücretsiz ve ücretli WordPress teması arasından seçim yapmasına izin verir. Ardından, site başlığınızı eklemek, widget kullanmak, gezinme menüleri eklemek vb. için özelleştiriciyi kullanabilirsiniz.
 
 • Diğer web sitesi oluşturucularla aynı sürükle ve bırak işlevini sunmaz. Ancak tasarımları bir dereceye kadar kolayca özelleştirebilirsiniz.
 
 • Fakat Sürükle ve Bırak öğelerini kullanmanıza yardımcı olan elementor.com ve Wp Bakery gibi eklentiler bulunmaktadır.
 
 • Blog yazanların gerçekten yararlı bulduğu güçlü düzenleme araçlarıyla birlikte gelir.
 
 • On binlerce temayı ve eklentiyi bulabileceğiniz bir altyapıdır.
 • themeforest.com gibi kaynaklardan işinize uygun bir temayı kolaylıkla seçip üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.
 
 • Tüm ödeme seçeneklerinin bağlantısı, dönüşüm optimizasyonu, iletişim seçenekleri, tasarım öğelerinin kullanım kolaylığı, ana sayfa tasarımları konusunda oldukça gelişmiş bir platformdur.
 
 • Çok fazla sayıda eklenti bulunmaktadır, bunları ya araştırmalı ya da bir bilene danışmalısınız. Doğru kurulduğunda ortaya üst düzey siteler de çıkmaktadır. 

Eksileri

 • İş planlarına yükseltmediğiniz sürece özel eklentiler veya temalar kuramazsınız.
 • Premium ve daha düşük planlarda e-ticaret özellikleri veya üçüncü taraf reklam ağı desteği yok. İş planı ile WooCommerce ve üçüncü taraf reklam ağlarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yine de WordPress.com’un hüküm ve koşullarına uymanız gerekecektir.

Fiyatlandırma

 • Temel Paket: Ücretsiz
 • Kişisel Paket: 13₺ (TL)/ay
 • Premium Paket: 24.92₺ (TL)/ay
 • Kurumsal Paket: 74.92₺ (TL)/ay
 • E-Ticaret Paketi: 124.92₺ (TL)/ay

Weebly 

Weebly, tonlarca harika tasarıma ve işlevselliğe sahip kolay bir internet sitesi kurma yazılımdır. Herhangi bir kodlama becerisi gerektirmeyen bu uygulama web sitenizi düzenlemenizi sağlar.

+ Artıları

 • Weebly için herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yok. Web sitenizin hosting hizmetini sağlar ve arka planda çalışan tüm yazılım programlarını yönetir.
 
 • Hazır web sitesi kurmak isteyenler için çok uygun. Onlarca farklı hazır seçeneklerden herhangi biri ile başlayabilirsiniz. Bu muhteşem tasarımlar, Weebly’nin canlı sayfa düzenleyicisi kullanılarak düzenlenebilir.
 
 • Weebly ayrıca e-ticaret özelliği ile birlikte gelir. Bu, kolayca bir online mağaza oluşturmanıza ve hemen satış yapmaya başlamanıza olanak tanır.
 
 • Her Weebly sitesi, iletişim formları , fotoğraf galerileri ve daha fazlası için yerleşik özelliklerle birlikte gelir. Bu, herhangi bir karmaşık kurulum süreci olmadan web sitenize kolayca özellik eklemenizi sağlar.
 
 • Kullanım kolaylığı ve harika özellikler göz önüne alındığında, Weebly yeni başlayanlar için en iyi “Web Siteni Kendin Yap Programları” arasında dereceye girer.

– Eksileri

 • Web sitenizin hosting hizmetini sağlar ve arka planda çalışan tüm yazılım programlarını yönetir. Web sitenize yeni işlevler veya özellikler eklemek için bir geliştirici veya tasarımcı kiralayamazsınız.
 • Weebly, e-ticaret mağazanız aracılığıyla yaptığınız her satın alma işleminde %3 işlem ücreti alır. Bu ek ücretlerden ancak profesyonel plana geçerek kurtulabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Ücretli plan, yıllık faturalandırmalarda:

 • Temel Paket: 8$ (USD)/ay
 • Profesyonel Paket: 12$ (USD)/ay
 • Business Paket: 25$ (USD)/ay

Squarespace

Squarespace, harika tasarımları ve kullanım kolaylığı ile tanınan popüler bir profesyonel web sitesi kurma programıdır.

+ Artıları

 • Squarespace, internet sitesi kurma işi için kurumsal düzeyde altyapı sunar. Bu güvenli ve sağlam platform, endişelenmeden işinizi büyütmeye odaklanmanıza olanak tanır.
 
 • Squarespace, başlamak için tonlarca web sitesi tasarımı içerir. Tüm bu tasarımlar her türlü içeriğe tamamen hazır şekildedir. Dilediğiniz gibi düzenlenebilirler ve Squarespace aynı anda bir web sitesi için birden fazla şablon kullanmanıza bile izin verir.
 
 • Squarespace’de web sitenize içerik eklemek çok kolaydır. Web sitenizde herhangi bir yeri işaret edin ve yazmaya başlayın. Dakikalar içinde kendi düzenlerinizi oluşturmak için sayfalardaki öğeleri kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz.
 
 • Squarespace ayrıca web sitenize bir online mağaza eklemenize izin veren e-ticaret planına da sahiptir. Ürünlerinizi, envanterinizi, siparişlerinizi, kupon indirimlerini ve daha fazlasını yönetmek için güzel bir arayüz sunar.
 

– Eksileri

 
 • Squarespace, WordPress gibi eklenti ve farklı yazılımlar konusunda sınırlı entegrasyon imkanı sunar ve bu da işletmenizi büyütmede zamanla engel teşkil edebilir.
 
 • E-ticaret planları yalnızca Stripe, Apple Pay ve PayPal’a ödeme işlemi için izin veriyor.
 

Fiyatlandırma

Squarespace web siteleri aylık ücretleri:

 • Bireysel Paket: 12$ (USD)/ay
 • Business Paketi: 18$ (USD)/ay
 • Temel E-ticaret Paketi: 26$ (USD)/ay
 • İleri Düzey E-ticaret Paketi: 40$ (USD)/ay

Squarespace, kullanımı çok kolay özellikler sunan güzel tasarlanmış bir platformdur. Hızlı bir şekilde bir internet sitesi kurmak istiyorsanız mükemmel olabilir.

Wix

Wix.com, başka bir popüler bulut tabanlı web sitesi kurma yazılımıdır. Web sitenizi kolayca oluşturmak için güçlü bir dizi özellikle birlikte kullanım kolaylığı sunar.

+ Artıları

 
 • Wix web sitesi oluşturucu,kendi sunucularında çalışır. Bu nedenle hosting hizmeti için ödeme yapmanız gerekmez. Web sitenizin tasarımı için seçebileceğiniz yüzlerce şablona erişebilirsiniz. Her şablon, Sürükle ve Bırak site oluşturucusuyla tamamen düzenlenebilir.
 
 • Ayrıca, web sitenize yükleyebileceğiniz düzinelerce ücretsiz ve ücretli uygulamayla sunulur. Bu uygulamalar, web sitenize yeni özellikler ve işlevler eklemenize olanak tanır. Bazıları Wix tarafından, diğerleri ise üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulmuştur.
 • Logo Oluşturucu gibi marka oluşturmanıza yardımcı olarak ek bir özelliği daha vardır.
 • Wix, sınırlı bant genişliği ve depolama alanıyla ücretsiz bir plan sunar. Ancak, Sürükle ve Bırak web sitesi oluşturucusunu test etmek için bu planı kullanabilirsiniz. Bir alan adınız olmasını gerektirmez, bu nedenle web sitenizi aktif etmeye karar verirseniz, premium plana yükseltmek isteyebilirsiniz.
 • Ayrıca tüm Wix planlarıyla birlikte ücretsiz bir SSL alırsınız, ancak web siteniz için onu açmanız gerekir.

Eksileri

 • Ücretsiz ve Connect Domain planları, web sitenizde Wix markalı reklamları gösterir. Bu reklamları kaldırmak için Combo veya Unlimited planına geçmeniz gerekir.
 • Web sitenizi Wix’ten taşımaya karar verirseniz, bunu yapmak biraz karmaşık olacaktır.
 • Aylık 10 (TL)’ye mal olan Domain bağlama planı ödemenize rağmen bir domain adı satın almanız gerekecektir.

Fiyatlandırma

Wix aylık ücretleri:

 • Ücretsiz Plan: Wix markalı bir alt alan adıyla sınırlı sunar.
 • Temel Plan: 10 (TL)/ay
 • Standart Plan: 17.50 (TL)/ay
 • Sınırsız Plan: 26 (TL)/ay
 • VIP: 50 (TL)/ay

Dreamhost Website Builder

DreamHost web sitesi kurma, WordPress’in üzerine inşa edilmiş yeni bir web sitesi kurma yazılımdır. Ücretsiz bir alan adı ile ayda 2.59 $ ‘a kadar düşük bir bütçe ile çalışma imkanı sunması, DreamHost’un listemizdeki en ucuz web sitesi oluşturuculardan birisi olmasını sağlıyor.

Temaları incelemek için tıklayabilirsiniz.

+ Artıları

 • DreamHost WP web sitesi oluşturucu, WordPress’in üzerine inşa edilmiştir ve BoldGrid tarafından desteklenmektedir, böylece özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ile WordPress’ten tam olarak yararlanabilirsiniz. DreamHost’un web sitesi oluşturucusu, tema galerisinden profesyonel bir tasarım seçmenize olanak tanır.
 
 • Bundan sonra, bu tasarımları sürükle ve bırak aracı olan bir özelleştirici ile özelleştirebilirsiniz. Özelliklerini düzenlemek için önizleme bölümündeki herhangi bir öğenin üzerine gelip tıklayabilirsiniz. Renkleri, yazı tiplerini, düzenleri, gezinme menülerini ve widget’ları kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
 
 • DreamHost WP site oluşturucu, özel bir alan adına sahip herhangi bir web sitesi türü oluşturmak için kullanılabilir. WordPress üzerine kurulu olduğu için, bloglama işlevselliği, güçlü SEO ve sosyal medya özellikleri, e-ticaret özellikleri ve daha fazlasını eklemek kolaydır.
 
 • Tüm DreamHost web sitesi oluşturucu temaları WooCommerce ile kullanılabilir. Bu, sürükle ve bırak web sitesi kurma özelliklerini kullanarak kolayca bir vitrin oluşturmanıza olanak tanır.
 

Eksileri

 
 • DreamHost WP web sitesi oluşturucu, WordPress’in üzerinde çalışır, bu nedenle onu kullanmak için yine WordPress.org hosting hizmeti bulunan bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır.
 
 • DreamHost ücretsiz bir plan sunmuyor, ancak 97 günlük para iade garantisi sunuyorlar.
 

Fiyatlandırma

DreamHost WP web sitesi yapma programı

Aylık: 2,59$ (USD)’dan başlayan fiyatlarla tüm DreamHost planlarının bir parçası olarak kullanılabiliyor.

WPBeginner okuyucuları ayrıca 97 günlük para iade garantisiyle birlikte gelen Starter DreamHost planı ile ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve ücretsiz alan gizliliği elde eder.

Bu, DreamHost’u piyasadaki en uygun fiyatlı web sitesi oluşturucularından biri yapar.

GoDaddy Website Builder

GoDaddy, dünyadaki en büyük alan adı ve hosting hizmeti sağlayıcılarından biridir. Hosting dahil basit bir online web sitesi oluşturucu sunarlar.

+ Artıları

 • GoDaddy Web Sitesi kurma aracı, profesyonel görünümlü internet sitesi kurmak için basit ve kolay bir araçtır. Farklı düzenler oluşturmak için sürükleyip bırakabileceğiniz birkaç kullanıma hazır blokla önceden yüklenmiş olarak gelir.
 
 • Ayrıca, web sitenizde kullanabileceğiniz Getty Photography‘den profesyonel görüntülerle entegre fotoğraf kitaplığına sahiptir. Böylece kendi fotoğraflarınızı yükleyebilir ve resim galerileri oluşturabilirsiniz.
 
 • GoDaddy web sitesi oluşturucu daha küçük ekranlarda da çalışır. Bu, mobil telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak hareket halindeyken web sitenizde çalışmanıza olanak tanır.
 

Eksileri

 
 • Bu listedeki diğer web sitesi kurma araçlarının çoğu kadar zengin özelliklere sahip ve esnek değildir. Daha az tasarım seçeneğiyle sınırlı bir dizi özellik sunar.
 

Fiyatlandırma

 • Temel: 19.99/ay (TL)
 • Standart: 29.99/ay (TL)
 • Premium: 39.99/ay (TL)

Tüm planlar yıllık olarak faturalandırılır.

GoDaddy Web Sitesi Mimarı, birkaç sayfadan oluşan basit bir web sitesi için kullanılabilir. Ancak, içerik açısından zengin web sitelerini GoDaddy aracılığı ile oluşturmanızı öneremeyiz.

En İyi İnternet Sitesi Kurma Programı Seçimimiz

Tüm popüler online web sitesi oluşturucularını dikkatlice değerlendirdikten sonra, WordPress.org‘un genel performans, kullanım kolaylığı, fiyat ve esneklik açısından tüm internet sitesi kurma programlarını geride bıraktığına inanıyoruz.

WordPress, yeni başlayanlar ve iş yapan web siteler için mükemmel bir seçimdir. Dünyanın en iyi markalarından bazıları web sitelerinde WordPress kullanıyor. Web sitesi kurucunuz olarak WordPress’i seçmeniz için tüm nedenleri sıraladık.

Bir online mağaza (e-ticaret web sitesi) oluşturmak istiyorsanız, BigCommerce’i en iyi e-ticaret web sitesi kurucusu olarak öneriyoruz çünkü ihtiyacınız olacak tüm özellikleri en iyi fiyata sunuyor.

Bir WordPress alternatifi istiyorsanız, Constant Contact Builder veya Gator kullanmanızı önerebiliriz.

Constant Contact Website Builder en iyi ücretsiz web sitesi kurucusudur. Dakikalar içinde özel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Bir blog, işletme, web sitesi kurma ve hatta bir online mağaza oluşturmaya ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Gator, popüler web barındırma şirketi HostGator tarafından sunulan premium bir web sitesi oluşturucu platformudur. Başlamak için ihtiyacınız olan birçok güçlü özelliğe sahiptir.

Web sitesi oluşturucu incelemelerimizin projeniz için en iyi web sitesi oluşturucuyu seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

TRUSTPILOT Değerlendirmesi

2020 Ekim

GoDaddy
4.1/5
WordPress
3.5/5
Weebly
3.1/5
BigCommerce
2.7/5
Hostgator
2.5/5
Constant Contact
1.9/5
Squarespace
1.7/5
Wix
1.5/5
Shopify
1.4/5

Sık Sorulan Sorular

Evet, web sitesi kurma araçları, bir web sitesi oluşturmanın son derece uygun maliyetli ve en kolay yoludur. Bir web geliştiricisini işe almak için binlerce türk lirasını ödemek yerine, web sitesi kurucularının düşük bir aylık ücret karşılığında kendi web sitenizi oluşturmak için sunduğu, kullanımı kolay Sürükle ve Bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.

Bugünlerde profesyonel web tasarımcıları bile müşteri web sitelerini oluşturmak için WordPress kullanıyor. Çünkü WordPress eklentilerini ve temalarını kullanarak her tür web sitesini oluşturulabilir.

Sürükle ve Bırak özelliği ile WordPress kurulumu, profesyonel web tasarımcılarının müşteriler için özel web siteleri oluşturmasını kolaylaştırırken zamandan tasarruf ederek daha fazla müşteriye hizmet vermelerini ve her ay daha fazla para kazanmalarını sağlar.

Eski günlerde, bir web sitesini sıfırdan nasıl kodlayacağınızı bilmek buna değerdi, ancak bugünlerde neredeyse tüm profesyonel geliştiriciler ve tasarımcılar web siteleri oluşturmak için bir web sitesi oluşturucu platformu veya açık kaynaklı CMS yazılımı kullanıyor.

Web sitesi oluşturucu platformları gerçekten iyi hale geldi ve daha kısa sürede daha fazlasını yapmanıza izin veriyorlar.

Hayır, WordPress haricinde çoğu web sitesi, kurulumun ardından sitenizi taşımayı gerçekten zorlaştırır. Bu nedenle, birlikte büyüyebileceğiniz doğru web sitesi oluşturucuyu seçmek son derece önemlidir.

Web sitesi oluşturucu yazılımını değişen başarı dereceleriyle değiştirmenize yardımcı olabilecek üçüncü taraf hizmetler, araçlar ve öğreticiler vardır.

Evet, WordPress.org, herkesin kullanması için %100 ücretsiz olan açık kaynaklı bir yazılımdır. Kar amacı gütmeyen WordPress vakfının rehberliğinde bir geliştirici topluluğu tarafından oluşturulmuştur.

WordPress, GPL altında lisanslanmıştır; bu, herkesin onu kullanabileceği, değiştirebileceği ve yeniden dağıtabileceği anlamına gelir. Size web sitenizin içeriği üzerinde tam özgürlük ve sahiplik sağlar.

Tek sorun, WordPress’i kullanmak için, tüm web siteleri için geçerli olan bir alan adına ve web hosting paketine sahip olmanız gerektiğidir.

Çoğu ücretsiz web sitesi kurma uygulaması, web sitenizde reklam satarak para kazanır. Örneğin, ücretsiz Wix planını kullanırsanız, web sitenizin her sayfasında reklam gösterirler. Bu profesyonel görünmüyor.

Bunun dışında, çoğu web sitesi oluşturucu yazılımı, müşterilerin platformlarını ilk olarak ücretsiz şekilde denemelerini sağlar. Ancak sınırlı ücretsiz sürümler sunar ve ücretli planlarına yükseltmeniz gerekir. Dolayısıyla bu şekilde para kazanırlar.

Yalnızca WordPress.org tam özellikli web sitesi oluşturucuyu ücretsiz olarak sunar ve açık kaynaklı bir proje olduğu için sitenizde herhangi bir reklam göstermezler.

Ücretsiz olarak bir internet sitesi kurmak istiyorsanız, o zaman Constant Contact web sitesi oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir hesap için kredi kartına gerek olmadan kaydolabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş görüntü ve içerik önerileriyle tamamen özel bir web tasarımı oluşturmak için kılavuzlu ADI (yapay tasarım zekası) sihirbazını kullanabilirsiniz.

Özel bir alan adıyla yayına almaya hazır olduğunuzda, ücretli bir plan satın almanız gerekecektir.

Ücretsiz bir alan adı almanın en iyi yolu, ücretli planlarının bir parçası olarak ücretsiz bir alan adı sunan bir web sitesi kurucu platformu seçmektir.

Ücretsiz bir özel alan adı sunan en iyi web sitesi oluşturucu platformları şunlardır:

Hayır, bir web sitesi kurmak için özel bir alan adına ihtiyacınız yoktur, ancak bir web sitesine sahip olmak güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Genellikle ücretsiz web sitesi kurucuları size “siteniz.wix.com” gibi markalı bir alt alan adı verir, ancak bu profesyonel görünmez.

Bu nedenle, özellikle online varlığınız konusunda ciddiyseniz, herkese özel bir alan adı almalarını öneriyoruz.

Evet, tüm web sitelerinin web hosting ihtiyacı vardır çünkü web sitesi dosyalarınız burada saklanır. Bir web sitesi oluşturucu aboneliği satın aldığınızda, teknik olarak onlardan web barındırma satın alırsınız.

Web siteniz büyüdükçe ve daha yüksek trafik aldıkça, çoğu web sitesi kurucu platformu aboneliğinizi daha yüksek bir plana yükseltmenizi isteyecektir.

Herhangi bir internet sitesi kurmanın gizli maliyetleri, e-posta pazarlama hizmetleri , iş telefonu hizmetleri , profesyonel iş e-posta adresi , SEO araçları ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer üçüncü taraf eklentileri/uygulamaları gibi ek hizmetlerdir (sitenin türüne göre değişir).

Web sitesi kurucularındaki diğer tipik gizli maliyetler şunlardır: depolama alanı, bant genişliği, ilk yıldan sonra alan adı yenileme maliyetleri.

WordPress’in SEO için en iyi web sitesi kurma aracı olduğuna inanıyoruz. Tüm web sitelerimizi oluşturmak için WordPress’i kullanıyoruz ve yalnız değiliz.

Her SEO uzmanı, WordPress’in en SEO dostu web sitesi oluşturucu olduğunu kabul eder ve bu nedenle tüm web sitelerinin %38’inden fazlası WordPress kullanır.

WooCommerce (WordPress) , BigCommerce ve Shopify e-ticaret için en iyi web sitesi kurma altyapılarıdır.

Hemen hemen her web sitesi oluşturucusunda A/B testi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için OptinMonster, Google Optimize gibi üçüncü taraf araçlara ihtiyacınız olacak.

WordPress, Shopify ve BigCommerce gibi bazı web sitesi kurucuları, diğerlerine kıyasla A/B testi kurmayı kolaylaştırır.

Genellikle kapalı ağ web sitesi kurucu platformları sevmiyoruz çünkü bunlar sizi içeri kilitler ve site taşımanızı zorlaştırırlar. Kaçınmak için birini seçmek zorunda olsaydık, Wix’ten kaçının derdik çünkü geçiş yapmak en zor platform bu. Her adımda agresif bir şekilde daha yüksek satış yapmaya çalışırlar.

En iyi web sitesi oluşturucu yazılımı için ilk 3 seçeneğimiz şunlardır:

WordPress – En iyi hazır web sitesi kurma (genel olarak).

Constant contact – En iyi ücretsiz hazır web sitesi kurma.

WooCommerce veya BigCommerce – En iyi e-ticaret hazır web sitesi kurma.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-choose-the-best-website-builder/

https://www.trustpilot.com/

Web Tasarım Fiyat Hesaplama Aracı ile Anında Teklif Alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pixiu Digital Kimdir ?

Pixiu, dijital dünyanın uçsuz bucaksız gökyüzünde tüm bilgeliğiyle uçuyor, iş ortaklarının da uçmasını sağlıyor. Her biri kendi alanında profesyonel olan ekibimizle birlikte her geçen gün gelişen ve değişen dijital dünyanın tüm olanaklarını en doğru şekilde kullanıyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Önceki Yazılar
Mail listemize Kayıt Olun

Mail listemize kayıt olduğunuzda, Güvenlik Politikamız daki koşulları kabul etmiş olursunuz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
formu doldurun
size ulaşalım
Merhaba!

Bilgilerinizi Girin