sem e-ticaret reklam

E-Ticaret Reklam Ajansı
E-Ticaret Reklam Verme

E- ticaret reklamları, günümüz insanının internet üzerinden yapılan alışverişe alışması ile birlikte trend haline gelen bir reklam modelidir.

Online alışverişleri artırmak adına yapılan tıklama başına ödeme reklamları (PPC) ürünlerinizin keşfedilmesini, tanınmasını ve satılmasını beraberinde getirir.

Bu nedenle günümüzün sorusu “e-ticaret sitesi reklamı nasıl yapılır?”dır. 

E-ticaret reklam yönetim hizmetleriyle, online mağazanızın trafiğini ve satışlarını artırmak için arama motorlarını kullanabilirsiniz.

E-Ticaret Reklam Modeli

E-ticaret reklam modeli, web sitelerinde ya da arama motorlarında reklamları yayınlamayı içerir. Bu reklamlar tüketicilere yöneliktir.

Bu reklamlar hem web sitesi trafiğini artırmayı hedefler, hem de satın alma eğilimini artırmayı. 

Bu noktada tıklama başına ödeme nedir ya da PPC nedir sorusunu yanıtlayıp, işletmelere ne gibi faydasının olacağı konusuna ayrıntıları bakalım.

PPC (Tıklama Başına Ödeme)

Pay per click (PPC) tıklama başına ödeme ya da maliyet olarak tanımlanabilir.

E-ticaret reklamları içerisinde Google reklamları günümüzün en çok kullanılan ve bilinen stratejileridir.

PPC, reklam verenlerin reklamlarına her tıklandığında ücret ödedikleri bir internet pazarlama modeli olan “tıklama başına ödeme” anlamına gelir.

Aslında, ziyaretleri organik olarak “kazanmaya” çalışmak yerine siteye ücret ödeyerek ziyaretçi getirmenin bir başka yoludur.

Bu yol başka sitelerin içine reklamların yerleştirilmesi, arama motorunda arama yapıldığında çıkılması ya da e-maillerde bile reklam olarak gözükmesi, bir kullanıcının bu reklama tıklayarak sizin sitenize gelmesini sağlar. 

E-Ticaret Reklamları ile daha fazla sipariş alın !

Reklam veren kobi oranı
65%

E-ticaret söz konusu olduğunda küçük ve orta boy ölçekli işletmelerin (KOBİ)  yaklaşık yüzde 65’i rekabet ortamında kendilerime iş potansiyeli doğurabilmesi için reklam yatırımlarına ihtiyaç duymaktadır.

Üst sıralarda yer almak ve

Cironuzu arttırmak mı istiyorsunuz ?

Hemen teklif alın ve Pixiu ile siz de uçuşa geçin.

E-Ticaret Reklam Yönetim Sistemi Kapsamı

E-ticaret reklam yönetimi söz konusu olduğunda, anahtar teslim bir çözüm almak her işletme için doğru bir yoldur ancak özellikle KOBİ’ler için en doğru yol olacaktır.

E-ticaret PPC kampanyalarınız için güvenilir e ticaret reklam ajansları ile iletişime geçmek en verimli yol olarak kabul edilmektedir. Bu ajanslar yenilikçi e-ticaret reklam fikirleri ile en verimli sonuçların alınacağı e-ticaret reklam stratejileri oluşturacaktır.

Pixiu Dijital olarak işte tam da bunu için varız.

Peki söz konusu bu reklam yönetimi hizmetlerinin içinde neler var? Ya da diğer bir deyişle e-ticaret reklam yöntemleri nelerdir ?

 • Google Görsel reklamlar | Google Alışveriş
 • Google Reklamlar
 • Yeniden pazarlama
 • Dönüşüm Optimizasyonu

Şimdi e-ticaret reklam yönetim hizmetlerinin bu temel özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edelim.

Google Görsel Reklamlar | Google Alışveriş

google alışveriş reklamları

Google görsel reklamlarla arama sonuçlarında öne çıkabilirsiniz.

Google alışveriş olarak da bilinen bu reklamlarla şirketiniz ürünlerinizi satın almaya hazır kullanıcılara tanıtabilir. Ve sonuçta hem site trafiğiniz artar hem de alışveriş yapmak isteyen müşterilerinizin sayısı yükselir.

Pixiu Dijital’in reklam uzmanları, Google görsel reklamlarınızı geliştirmek, oluşturmak, başlatmak ve yönetmekle direkt ilgilenecektir.

Pixiu hesap yöneticiniz siparişlerinizi artırmak için ürün alışverişinden, alışveriş reklamlarına kadar her seçenekten yararlanmanız için stratejiler geliştirecektir.

Arama Ağı Reklamları

Google reklamlar ile arama sonuçlarındaki sıralamanızı en üst sıraya çıkarabilirsiniz.

Marka farkındalığını ve satışlarını artırmanın yanı sıra, e-ticaret şirketiniz için çeşitli tıklama başına ödeme reklamlarıyla alışveriş sepetinden vazgeçme ihtimali ortadan kalkar.

Hedeflerinize ulaşmak için markanızın ve ürünlerinizin reklamını bu yolla yapmak arama motorunda üst sıralarda olmanızı sağlayacaktır.

Yandex Reklamlar

yandex reklam

E-ticaret reklam hizmetlerinin içinde Yandex Reklamlarda yer alıyor. Bu alternatifi seçmek Google’ın da ötesine geçmeyi beraberinde getirir.

Bu platformdan Yandex’i görmezden gelen rakipleri geride bırakmak için özel bir kampanyayla yararlanabilirsiniz. Böylece potansiyel müşteri kazanırsınız, marka bilinirliği oluşturursunuz.

Yeniden Pazarlama

Sitenizi satın almadan terk eden kişilerin yüzde 96’sı için de yeniden e- ticaret reklamı yapmanızda fayda var. Böylece bu kişilerin yeniden sitenize gelmesine ve alışveriş yapmasına yol açar. 

Bu yeniden tasarlanmış reklamlar sayesinde sitenizden alışveriş yapmadan çıkan kişi veya kişilerin sizi tamamen unutmasının önüne geçmiş de olursunuz.

e-ticaret yeniden pazarlama

Neden E-Ticaret Reklam Hizmetlerini Kullanmalısınız?

E-ticaret reklam hizmetlerini kullanmak işletmenize pek çok avantajı aynı anda sağlar.

 • Zamandan tasarruf: Profesyonel PPC hizmetleri ile kendinize çok ciddi anlamda zaman kazandırırsınız. Google Ads veya Yandex Ads hesabınız için uğraşmak yerine, bu işi deneyimli bir uzmana emanet edebilirsiniz.
 • Arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alın: Ücretli bir reklam, ister Google arama reklamlarını ister Google Alışveriş reklamlarını kullanıyor olun, işletmenize arama sonuçlarında üst sıralara çıkartır. Böylece rakiplerinizin önüne geçersiniz ve sattığınız ürün veya hizmetleri arayan tüketicilere daha hızlı ulaşırsınız.
 • Anında satış yapın: PPC, nitelikli potansiyel müşterileri, satışları ve geliri hızla artırmanıza olanak tanır. Kullanıcılara arama yoluyla ulaşmaya başladığınızda, gelir getiren bir kanala erişirsiniz. E-ticaret PPC hizmetlerimiz, online reklamcılıktan satışlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve bunları sürdürelebilir hale getirmenize yardımcı olur.

Satışlarınızı artırmak ve e-ticaret şirketinizi büyütmek istiyorsanız, tıklama başına ödeme reklamcılığı kanıtlanmış bir stratejidir. Ajansımız, e ticaret sitesi reklam stratejisinden tam anlamıyla yararlanmanıza yardımcı olarak, size zaman tasarrufu sağlar, site trafiğinizi ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

E-Ticaret Reklam Yönetimi Hizmetlerimizin İçinde Neler Var?

E-ticaret PPC hizmetlerimizin nasıl çalıştığına dair bu genel bakışın ışığında Pixiu ile partner olmanın nasıl bir şey olduğunu kısaca anlatalım.

Sizin için neler yapıyoruz?

 • Araştırma: E-ticaret PPC servis sağlayıcınız olarak, stratejinizi oluşturmak için özelleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu nedenle işletmenizi, sektörünüzü ve rakiplerinizi araştırıyor, ayrıca markanız, hedef kitleniz ve hedefleriniz hakkında sorular soruyoruz.
 • Strateji oluşturma: E-ticaret PPC stratejinizi özetliyor, sizinle paylaşıyor ve ardından oluşturuyoruz. Stratejiniz, anahtar kelimeler ve kitleler gibi hedeflemeyi, reklam gruplarını, açılış sayfalarını, reklam metnini ve daha fazlasını içerir. Eksiksiz hizmet veren bir ajans olarak, reklamlarınızın başarılı olması için gereken her şeyi sağlıyoruz.
 • Performans takibi: Reklamlarınızı inceleyip onayladığınızda, kampanyanızı başlatıyoruz. Ardından kampanyanın performansını izleyerek, tıklama oranını, dönüşümlerini ve reklam harcamalarından sağlanan dönüşümleri artırmak adına stratejinize özel ayarlar yapıyoruz.
 • Raporlama: Her ay sizin için takibi kolay online ortamda sürekli görüntüleyebileceğiniz bir rapor paneli oluşturuyoruz. Hesap yöneticiniz, raporunuzu sizinle birlikte inceliyor, sorularınızı yanıtlıyor ve firmanıza bir sonraki ay için önerilen bir yol haritası sunuyor.
 • Dönüşüm Optimizasyonu: Özel hesap yöneticiniz, geçmiş kampanya verilerinizi kullanarak, performanslarını artırmak, sitenize daha düşük maliyetle daha fazla ziyaretçi getirmek için reklamlarınıza güncellemeler uygular.
ppc tıklama başına ödeme

E-Ticaret için PPC'nin 5 Faydası

E-ticaret reklam yatırımı yapmak, işletmenize çeşitli avantajlar sunar.  Online bir reklam kampanyasıyla web sitenize daha fazla trafik  ve dolayısıyla daha çok müşteri çekebilirsiniz.  Böylece satışlarınızı da artırabilirsiniz. E-ticaret reklam maliyetleri de böylece daha kabul edilebilir hale gelir.

Neden e-ticaret siteniz için PPC’ye yatırım yapmalısınız?

 • Daha kaliteli trafik alın
 • Uygun maliyetli bir reklamcılık seçeneği kullanın
 • Hedef kitlenize özel reklamlar oluşturun
 • Web’de Üst düzey marka bilinirliği oluşturun
 • Sonuçları hızlıca ölçün

Şimdi bu maddeleri biraz daha detaylandıralım:

1

E-ticaret reklam hizmetleri ile daha kaliteli trafik elde edin

E-ticaret için PPC’nin en önemli avantajlarından biri, sonuçları beklemenize gerek olmamasıdır.

PPC, reklamlarınız yayınlandığı anda web sitenize alakalı, hedeflenmiş trafik çekmeye başlayacaktır.

Bunun nedeni, reklamın ürünlerinizi internette arayan kişileri hedeflemesidir. Buna karşılık, geleneksel reklamcılık stratejileri daha geniş bir kitleyi hedefler, bu da reklamlarınızı görmeleri için hedef kitlenizin dışındaki kişilere ödeme yaptığınız anlamına gelir.

E-ticaret PPC reklamlarıyla gelen hedefleme seçenekleriyle, daha nitelikli potansiyel müşterileri veya ürünlerinizi satın almakla ilgilenen kişileri çekebilirsiniz. Bu, ister büyük, ister küçük olsun, herhangi bir e-ticaret şirketi için akıllı bir stratejidir.

Pixiu olarak şirketiniz için hedeflerinize, sektörünüze, hedef kitlenize ve ürünlerinize göre özel stratejiler oluşturuyoruz.

2

Uygun maliyetli bir reklamcılık alanına yatırım yapın

Tıklama başına ödeme reklamcılığının harcanan her 1 TL için ortalama 2 TL yatırım getirisine sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Reklam harcamalarınızı Google Ads’e odaklıyorsanız, bu tutar yatırdığınız her 1 TL için 8 TL’ye çıkar.

PPC’nin herhangi bir endüstri için mutlaka kullanılması gereken bir strateji olmasının birçok nedeninden biri de bu yani karlılıktır.

E-ticaret PPC reklamları ile, paranızı nasıl harcayacağınız konusunda da ciddi bir kontrole sahip olursunuz.

Örneğin, bir tıklama başına ödeme kampanyası başlatırken, aylık reklam harcamanızı, belirli reklam grupları için bütçenizi ve farklı anahtar kelimeler için tekliflerinizi belirtebilirsiniz. Bu yarattığınız kampanyanız için hareket özgürlüğü yaratır ve PPC’nin maliyetlerinizi azaltmasına katkıda bulunur.

E-ticaret PPC yönetimi hizmetlerimizin stratejik teklif yönetimi içermesi, bu avantajı artırmasına yardımcı olur. Kampanyalarınızın ay boyunca uygun maliyetli teklifler vermesini sağlayarak şirketinizin aylık reklam harcamalarınızı optimize etmesine yardımcı oluyoruz.

3

Hedef kitlenize özel reklamlar oluşturun

E-ticaret tıklama başına ödeme reklamları ayrıca çokça sayıda hedefleme opsiyonu sunar. Bu özellik, onu mevcut en iyi online reklamcılık stratejilerinden biri yapar. Mevcut çeşitli hedefleme seçenekleriyle, sizin için yüksek hedefli, gelir getiren kampanyalar yapabiliriz.

Google Ads’de bulunan özel hedefleme seçeneklerinin birkaç örneği şunları içerir:

 • Yer
 • Demografi
 • Cihaz
 • İlgi alanları
 • Davranış
 • İlgili Konular

Ayrıca, reklam hedefleme söz konusu olduğunda yeniden pazarlamadan da yararlanabilirsiniz. Bu hedefleme seçeneği, reklamlarınızı, örneğin alışverişini sizden yapmayan müşteriler gibi sitenizi ziyaret eden belirli bir kitleyi oluşturan kullanıcılara odaklar.

E-ticaret PPC reklam yönetim planlarımızla, yüksek hedefli bir kampanya oluşturma endişesi olmadan bu hedefleme seçeneklerinden tam olarak yararlanabilirsiniz. 

Hesap yöneticiniz, önce geniş bir kitle oluşturmak için müşterilerinizi araştıracak ve ardından kampanya verilerinizi kullanarak zaman içinde bu kitleyi daraltarak daha nitelikli bir kitle oluşturacaktır.

Bu tür bir yaklaşım, tahminlere dayalı bir strateji yerine size veri destekli bir strateji sağlar. Ve temeli daha sağlamdır.

4

Daha fazla marka bilinirliği oluşturun

PPC, e-ticaret mağazanızın farkındalığını ve bilinirliğini artırmanın harika bir yoludur.

Marka bilinirliği çoğu e-ticaret şirketi için temel bir odak noktası olmasa da, değerli bir hedeftir.

Reklam stratejinizden bazılarını marka bilinirliğine adadığınızda, dijital pazarlama satın alma dönüşümünün daha önceki aşamalarındaki kullanıcılara odaklanarak gelecekteki pazar payını artırabilirsiniz.

Marka bilinci yaratan kampanyalarla, rakiplerinizin yanı sıra, genellikle işletmenizle ilgili anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini hedeflersiniz. Örneğin, alternatif bir seçenek olarak kullanıcıları şirketinizden haberdar etmek için rakip bir marka adını hedefleyebilirsiniz.

Potansiyel müşterileriniz reklamınızı tıklayıp sizden satın alma yapmasalar bile, şirketinizi ve markanızı hatırlama oranları yüksektir. Hafızaları, alışveriş yaparken veya bir arkadaşına bir ürün önerirken kullanışlı olabilir.

E-ticaret PPC reklamları yönetim ortağınız olarak, ajansımız marka bilinirliğinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

Hizmet planlarımız, reklam kampanyası metin yazarlığının yanı sıra A/B testlerini de içerir; bu, marka farkındalığı reklamlarınızın içeriğini, etkilerini ve akılda kalıcılığını artırmak için iyileştirebileceğimiz anlamına gelir.

5

● Sonuçları hızlıca ölçün

E-ticaret PPC ile kampanyalarınızın başarısını izlemek ve ölçmek son derece derecede kolay ve hızlıdır.

Google Ads’in dönüşüm izleme imkanıyla, PPC kampanyalarınızın etkinliğini ölçebilirsiniz. Reklam tıklamasının ne kadar satın alma eylemi gerçekleştiğine, telefon aramalarına, blog kayıtlarına ve daha fazlasına yol açtığını belirleyebilirsiniz. Daha da fazla bilgi için Google Analytics’i Google Ads hesabınıza da bağlayabilirsiniz.

Bu bilgiler, e-ticaret işiniz için daha güçlü bir kampanya oluşturmanıza yardımcı olabilir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) veya dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) gibi diğer dijital pazarlama stratejileri için gerekli bilgileri de PPC’den edinebilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
formu doldurun
size ulaşalım
Merhaba!

Bilgilerinizi Girin